reklama na digitalall.pl     kontakt z redakcją portalu    mapa portalu
pozycja                                                                      pozycja
      Magazyn            Domeny i serwery           Oprogramowanie           Bezpieczeństwo           Marketing i biznes            Po godzinach       Śledź:  pozycja  pozycja
     Nowe serwerowe CPU. AMD zapowiada nową serię Opteronów →      Atak DDoS sparaliżował chińską sieć. Ruch internetowy w kraju zamarł →
 
 
to
 
bądź na bieżącopopularne

punkt Nowy Android 4.4 "KitKat"  →

punkt Na początku grudnia nowy Firefox →

nasz wybór

WYBÓR REDAKCJI PORTALU

AV-Comparatives przeprowadziło test antywirusów. Zwycięzcą jest pakiet Kaspersky 2013

kaspersky

Niezależne badania przeprowadzone przez AV-Comparatives dowodzą, że najskuteczniejszą aplikacją antywirusową dostępną na rynku jest Kaspersky Anti-Birus 2013 [...] →

Badania udowadniają, że na nasze skrzynki pocztowe co roku trafia coraz mniej niechcianych wiadomości

spam

Spada liczba niechcianych wiadomości jakie trafiają na skrzynki internautów na całym świecie. Dowodzą tego najnowsze raporty opublikowane przez [...] →
 

Liczba złośliwych aplikacji, które powstają na Androida rośnie. Użytkownicy zagrożeni

Domeny i serwery, Opublikowano dnia: 02-09-2013 | Krzysztof Liput

Fotografia na licencji CC z portalu flickr.com

« W grudniu nowy Android 4.4 "KitKat"                             Użytkownicy Skype'a potencjalnie zagrożeni »

to

Eksperci z branży alarmują, że liczba złośliwych aplikacji jakie powstaje na mobilny system operacyjny Android nadal rośnie. Grupa potencjalnie zagrożonych użytkowników nadal rośnie.

android

Trzy lata temu zagrożenie aplikacjami typu "malware" na Androidzie w zasadzie nie istniało

Badań podjęła się firma NQ Mobile Security, która podaje, że jeszcze kilka lat temu zagrożenie aplikacjami malware na systemie operacyjnym Google Android w zasadzie nie istniało. Liczba tych aplikacja od 2012r. rośnie w niepokojącym tempie, a trend zdaniem ekspertów będzie się utrzymywał przez dłuższy czas.

Z informacji jakie podaje firma analityczna NQ Mobile Security wynika, że tylko w 2012r. na rynku pojawiło się około sześćdziesiąt pięć tysięcy nowych zagrożeń dla systemu Android. To liczba której nie spodziewali się eksperci; łącznie oszacowano, że liczba zarażonych urządzeń przekroczyła liczbę 32 milionów. Najwięcej zarażeń dokonano na urządzeniach mobilnych mieszkańców Indii, Rosji oraz Chin i Stanów Zjednoczonych. Chociaż Polska nie znalazła się w czołówce tego rankingu, to nie znaczy, że komunikaty nadsyłane przez NQ Mobile Security powinny być ignorowane przez Polaków.

MEI, lokalizacja oraz numer telefonu: tych danych szukają hakerzy

Głównym powodem, dla których istnieje złośliwe oprogramowanie jest chęć zdobycia numeru IMEI, lokalizacji urządzenia oraz numeru telefonu. Nierzadko tego typu aplikacje wysyłają spam do znajomych lub pozwalają na rozprzestrzenianie złośliwego oprogramowania z listy kontaktowej.

 Analitycy przekonują, że liczba oprogramowania typu malware rozprzestrzenia się w narastającym tempie ze względu na starsze urządzenia działające na przestarzałym systemie Android i/lub braku odpowiednich aplikacji antywirusowych zainstalowanych w systemie.

System reklamy Test,

to


Bądź na bieżąco z ostatnimi aktualnościami. Śledź nas na:  Na Facebooku  profil facebook  Przez RSS  kanał rss

to

Warto, abyś przeczytał również inne artykuły:

windowsandroidpirate bayskype

Nowy Windows 9? »              Android 4.4 »                       Przeglądarka TPB »              Skype zagrożony »

Czytaj również:

to


Dyskutowali w tym temacie: (liczba komentarzy tego tematu: czytelnicy 2)

Komentowanie tymczasowo wyłączone przez moderatora.

Czytelnik:
Truskawka (dołączył: 11.06.2013)

gravatar logoGdyby dawali hakerom słuszne kary pieniężne za wyłudzenia danych, to być może mielibyśmy sytuację odwrotną. Niestety nadal przestępstwa cyfrowe i gospodarcze są traktowane przez macoszemu, a efekt tego typu działań jest jaki jest.Czytelnik: Bolo100 (dołączył: 11.06.2013)

gravatar logoNiestety nie widzę szansy na rozwiązanie tego problemu. Hakerzy będą zawsze, po prostu trzeba umieć się odpowiednio zabezpieczyć, nie biegać po nieznajomych stronach internetowych i nie pobierać aplikacji z bliżej nieznanych źródeł.


 
MAGAZYN | DOMENY I SERWERY | OPROGRAMOWANIE | BEZPIECZEŃSTWO | MARKETING I BIZNES | PO GODZINACH

networkmag

Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone
digitalall.pl | copyright © 2013

reklama na stronie | kontakt z redakcją | mapa portalu