reklama na digitalall.pl     kontakt z redakcją portalu    mapa portalu
pozycja                                                                      pozycja
      Magazyn            Domeny i serwery           Oprogramowanie           Bezpieczeństwo           Marketing i biznes            Po godzinach       Śledź:  pozycja  pozycja
     Nowe serwerowe CPU. AMD zapowiada nową serię Opteronów →      Atak DDoS sparaliżował chińską sieć. Ruch internetowy w kraju zamarł →
 
 
to
 
bądź na bieżącopopularne

punkt Nowy Android 4.4 "KitKat"  →

punkt Na początku grudnia nowy Firefox →

nasz wybór

WYBÓR REDAKCJI PORTALU

AV-Comparatives przeprowadziło test antywirusów. Zwycięzcą jest pakiet Kaspersky 2013

kaspersky

Niezależne badania przeprowadzone przez AV-Comparatives dowodzą, że najskuteczniejszą aplikacją antywirusową dostępną na rynku jest Kaspersky Anti-Birus 2013 [...] →

Badania udowadniają, że na nasze skrzynki pocztowe co roku trafia coraz mniej niechcianych wiadomości

spam

Spada liczba niechcianych wiadomości jakie trafiają na skrzynki internautów na całym świecie. Dowodzą tego najnowsze raporty opublikowane przez [...] →
 

Nvidia zaprezentowała nowe GPU do zastosowań profesjonalnych. Model Quadro K6000 trafia do sprzedaży

Domeny i serwery, Opublikowano dnia: 10-09-2013 | Krzysztof Liput

Fotografia na licencji CC z portalu flickr.com

« W grudniu nowy Android 4.4 "KitKat"                             Użytkownicy Skype'a potencjalnie zagrożeni »

to

Po ostatniej premierze układu Titan, Nvidia przygotowała nowy układ graficzny dla zastosowań profesjonalnych. Model Quadro K600 zapewnia do pięciu razy lepszą wydajność w kwestii obliczeń zmiennoprzecinkowych i do pięciu razy w kwestii samych zastosowań graficznych.

Quadro

Quadro K600 dla wymagających

Najnowszy układ z serii Quadro o oznaczeniu K6000 został wyposażony w 12 GB pamięci typu GDDR5. Zegar procesora graficznego taktowany jest na poziomie 1,5 GHz i współpracuje z pamięcią o przepustowości 288 GB/s z 384-bitową szyną danych. Karta graficzna wspierana jest łącznie przez 2880 SMX, a to o sto dziewięćdziesiąt dwie jednostki więcej w porównaniu do modelu GTX Titan. Ostatecznie, do dyspozycji użytkownika są także złącza pozwalające na podłączenie do 4 monitorów oraz obsługę rozdzielczości 4K za pośrednictwem złącza Display Port. Standardowo, jak w tej klasie sprzętu GPU gwarantuje odpowiednio niskie opóźnienia przy przesyle danych obrazu wideo oraz obsługę tzw. wizualizacji wielkoskalowych.

Ostatecznie model K6000 ma być dostępny w pierwszej kolejności dla autoryzowanych partnerów Nvidia, tj. HP, Dell oraz Lenovo, PNY i innym. Cena urządzenia, ani ostateczny termin pojawienia się układu na rynku nie są jeszcze znene.

Poza K6000, Nvidia zaprezentowała także linię Quadro dla urządzeń mobilnych

Z informacji napływających z zagranicznych mediów branżowych wynika jednoznacznie, że Nvidia przygotowała także szereg nowych układów z serii Quadro dla notebooków oraz zastosowań w urządzeniach mobilnych.

System reklamy Test

to


Bądź na bieżąco z ostatnimi aktualnościami. Śledź nas na:  Na Facebooku  profil facebook  Przez RSS  kanał rss

to

Warto, abyś przeczytał również inne artykuły:

windowsandroidpirate bayskype

Nowy Windows 9? »              Android 4.4 »                       Przeglądarka TPB »              Skype zagrożony »

Czytaj również:

to


Dyskutowali w tym temacie: (liczba komentarzy tego tematu: czytelnicy 2)

Komentowanie tymczasowo wyłączone przez moderatora.

Czytelnik:
Puchacz (dołączył: 11.06.2013)

gravatar logoQuadro to bardzo dobry sprzęt, chociaż nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę z realnych potrzeb i zastosowań takich układów. Nawet do projektowania w Cadzie, czy 3d studio max można spokojnie pracować na układach tradycyjnych z linii GeForce czy AMD Radeon. FirePro czy Quadro są zarezerwowane do ściśle określonych zastosowań.

Czytelnik: Maciejus (dołączył: 11.06.2013)

gravatar logoJestem podobnego zdania, bo na ogół Quadro poza dedykowanymi sterownikami i lepszym supportem niewiele różni się od pozostałych układów. Moim zdaniem lepiej zainwestować w tradycyjne układy, zachowując przy tym optymalną cenę i wydajność. Quadro to kiepsko wydane pieniądze, chyba, że ktoś pracuje w mało stabilnych środowiskach graficznych - nie zgadzam się jednocześnie z tym co napisał @Puchacz, bo właśnie 3d studio ma poważne problemy z obsługą viewportów na tradycyjnych układach (Audotesk nie dba o odpowiednio sprofilowane sterowniki jak i sami producenci GPU).


 
MAGAZYN | DOMENY I SERWERY | OPROGRAMOWANIE | BEZPIECZEŃSTWO | MARKETING I BIZNES | PO GODZINACH

networkmag

Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone
digitalall.pl | copyright © 2013

reklama na stronie | kontakt z redakcją | mapa portalu